0(216) 530 31 19

Hakkımızda | Archi

Hakkımızda

Danışmanlık ve Gayrimenkul Değerleme

Archi Danışmanlık ve Gayrimenkul Değerleme A.Ş tamamı mühendislik eğitimine sahip uzman bir ekip tarafından, gayrimenkul sektöründeki deneyimli insan kaynağı ve kurumsal altyapı eksikliğini gidermek amacıyla kurulmuştur.

Şirket, bünyesindeki SPK lisanslı değerleme uzmanları, mühendis, hukukçu ve ekonomistlerden oluşan kadrosuyla yurt çapında hizmet vermektedir. Şirket yöneticilerimiz uzun senelerdir bu sektörde yer alıp çeşitli firmalarda değerleme uzmanlığı ve yönetici olarak görev almışlardır.

Bu süreç içerisinde “Konut, Arsa, Dükkan, Fabrika, Otel, Akaryakıt İstasyonu, Plaza, Hastane, Yurt, Yalılar, Okul, Spor Tesisi, Sosyo Kültürel Tesis” gibi taşınmazların değerleme ve danışmanlık çalışmalarını yapmış ve şirketimiz bünyesinde çalışmalarına devam etmektedirler. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) hüküm ve kuralları içerisinde; Bağımsızlık – Tarafsızlık – Kurumsal – Güvenirlilik – Bilimsellik – Yetkinlik – Gizlilik ve Mesleki Özenlilik anlayışıyla hizmet sunmaktayız. Türkiye çapında hizmet veren şirketimizin merkezi İstanbul'da yer almaktadır.

"Konut, Arsa, Dükkan" vb. gibi taşınmazların değerleme ve danışmanlığı için bize ulaşın..

SIK SORULAN SORULAR

Kullanıcı Deneyimli Çözümlerle Sizinleyiz

Proje değerleme, yatırımların faydalarını ve maliyetlerini belirlemek için yatırım projelerinin analizini ifade eder. Bununla ilgili olarak analiz, hangi projelerin seçileceğine karar vermeyi ve bir yatırım projesinin uygulanıp uygulanmayacağını belirlemeyi amaçlamaktadır.

Gayrimenkul değerleme şirketi, sermaye piyasasında gayrimenkul değerleme hizmeti vermek üzere Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yetkilendirilen, anonim şirkettir.

Arsa – Arazi Değerlemesi, basitçe, tam olarak mevcut piyasa değerini belirlemek için araziyi analiz etme prosedürüdür. Öte yandan arazi değerlemesi, bir arazi parselinin adil fiyatını veya değerini tahmin etme ve belirleme tekniğidir.